Zwiedzający Muzeum byłego niemieckiego Obozu Zagłady Kulmhof w Chełmnie nad Nerem mogą korzystać z nowego parkingu muzealnego, znajdującego się po drugiej strony ulicy od bramy wjazdowej do placówki. Dzięki nowej inwestycji wyprowadzony został ruch samochodowy z terenu Muzeum-Miejsca Pamięci. Budowa parkingu została dofinansowana ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego z Programu ‒ Wspieranie Samorządowych Instytucji Kultury Opiekunów Miejsc Pamięci 2018 oraz środków Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego.

W celu zapewnienia bezpieczeństwa zwiedzających, na trasie parking – Muzeum zlokalizowano nowe przejście dla pieszych.

Muzeum byłego niemieckiego Obozu Zagłady Kulmhof w Chełmnie nad Nerem

Ostatnie wejście do Muzeum na pół godziny przed zamknięciem.