11 lutego uczniowie Szkoły Podstawowej im. Adama Mickiewicza w Chełmnie upamiętnili Stanisława Kaszyńskiego...

Wizyta uczniów w Muzeum miała podwójny charakter, z jednej strony poznawali dzieje obozowe Kulmhof, z drugiej upamiętnieni ofiary Holokaustu.

„Dobrze jest budzić się z przekonaniem, że dzień, który się zaczyna, wniesie dużo dobrego do mojego życia”.

17 stycznia uczczono ostatnich więźniów niemieckiego obozu zagłady Kulmhof zamordowanych w nocy z 17 na 18 stycznia 1945 roku.

Z losem ostatnich więźniów niemieckiego obozu zagłady Kulmhof w Chełmnie nad Nerem, zamordowanych w trakcie jego likwidacji, w nocy z 17 na 18 stycznia 1945 roku, związany jest niezwykły dokument.

18 grudnia br. w Muzeum w Chełmnie otwarto stałą wystawę historyczną „To są ostatnie dni naszego życia, dajemy więc znać o sobie”. Kulmhof – początek Zagłady.

„To są ostatnie dni naszego życia, dajemy więc znać o sobie". Kulmhof – początek Zagłady.

Józef Stasiński, Jerzy Buszkiewicz, Pomnik Ofiar Faszyzmu, 1961-1964, 36x35x6,7 m, las rzuchowski, I kwatera, fot. Paweł Sawicki.

W dniu 26 października 2019 r. odszedł wybitny artysta rzeźbiarz prof. Józef Stasiński.

Muzeum byłego niemieckiego Obozu Zagłady Kulmhof w Chełmnie nad Nerem

Ostatnie wejście do Muzeum na pół godziny przed zamknięciem.