Wystawa poświęcona cmentarzom żydowskim, właściwie ich reliktom, prezentuje wielowiekowe dziedzictwo kulturowe społeczności żydowskiej w Polsce.

Przygotowana przez Żydowskie Muzeum Galicja w Krakowie, pomaga zrozumieć odbiorcy, jaką funkcję pełnią dziś cmentarze żydowskie oraz jakie tradycje i historie się z nimi wiążą.

miejsce ekspozycji: Muzeum byłego niemieckiego Obozu Zagłady Kulmhof w Chełmnie nad Nerem, Oddział Muzeum Martyrologicznego w Żabikowie

okres ekspozycji: od września 2018 do 14. grudnia 2018

wystawa czynna w godzinach pracy Muzeum: wrzesień od 9.00 do17.00 (wtorek–niedziela), w kolejnych miesiącach od 9.00 do 15.00 (wtorek-niedziela)

Ostatnie wejście do Muzeum na pół godziny przed zamknięciem.