Przejdź do treści
Uprzejmie informujemy, że w dniach 24 i 31 grudnia Muzeum będzie czynne do godziny 13. W dniach 25-26 grudnia oraz 1 i 6 stycznia Muzeum będzie nieczynne.
We kindly inform you that on December 24 and 31, the Museum will be open until 1:00 PM. On December 25-26 and January 1 and 6, the Museum will be closed.

Scenariusze lekcji – szkoła ponadpodstawowa t3

Historia ukryta w przedmiotach Dzień w Kraju Warty Przedmioty, które świadczą o mojej tożsamości Polityka Trzeciej Rzeszy wobec dziedzictwa Rola pamięci w życiu narodu A do walizki zabiorę Dehumanizacja ofiary w systemie totalitarnym Sytuacja Żydów w Kraju Warty jako przykład represji na tle etnicznym
Slajd prezentacji z polskim tekstem o archiwach w Chełmnie i Żabikowie, podkreślający temat: Historia ukryta w przedmiotach (Historia ukryta w przedmiotach) autorstwa Romy Szymańskiej. W tle wyblakłe zdjęcie niemieckiego szyldu.
Historia ukryta w przedmiotach
Dokument w odcieniach sepii z tekstem po polsku o roli pamięci w życiu narodowym. W tle widać rozmazany, jałowy krajobraz nadrzeczny. Dokument wydaje się częściowo podarty lub nałożony na zdjęcie.
Rola pamięci w życiu narodu
Pod beżową nakładką z polskim tekstem o archiwach muzealnych i lekcją historii zatytułowaną Dzień w Kraju Warty autorstwa Violetty Rasińskiej znajduje się częściowo widoczne zdjęcie w odcieniach sepii przedstawiające ludzi w ciepłych ubraniach.
Dzień w Kraju Warty
Stos starych walizek leży na dole strony z tekstem po polsku o wydarzeniu muzealnym prowadzonym przez Violettę Rasińską, zatytułowanym „A do walizki zabiorę…”. Tło jest beżowe i bordowe.
A do walizki zabiorę
Slajd prezentacyjny w języku polskim zatytułowany Z Archiwum Muzeów w Chełmnie nad Nerem i w Żabikowie zawierający szczegółowe informacje na temat Beaty Kozłowskiej oraz temat: Przedmioty, które stanowią o mojej tożsamości.
Przedmioty, które świadczą o mojej tożsamości
Plakat konferencyjny w języku polskim ze zdjęciem w sepii przedstawiającym ludzi w strojach historycznych w tle; tekst porusza kwestię odczłowieczenia ofiar w systemach totalitarnych. Prezenterką jest Beata Kozłowska.
Dehumanizacja ofiary w systemie totalitarnym
Dokument z tekstem w języku polskim wprowadza wykład Sylwii Pokrywczyńskiej na temat polityki nazistowskiej wobec żydowskiego dziedzictwa religijnego i kulturowego w Kraju Warty. W tle widać wyblakłe historyczne zdjęcie ludzi pracujących.
Polityka Trzeciej Rzeszy wobec dziedzictwa religijno-kulturowego Żydów w Kraju Warty
Slajd prezentacji na tle w odcieniach sepii przedstawiający ludzi stłoczonych za płotem; tekst w języku polskim przedstawia szczegółową lekcję na temat represji wobec Żydów w Kraju Warty, prowadzoną przez Sylwię Pokrywczyńską.
Sytuacja Żydów w Kraju Warty jako przykład represji na tle etnicznym

Kontakt

Muzeum byłego niemieckiego Obozu Zagłady Kulmhof w Chełmnie nad Nerem

Oddział Muzeum Martyrologicznego w Żabikowie

Instytucja Kultury Samorządu Województwa Wielkopolskiego

Chełmno 59A, 62-660 Dąbie
tel. 63 271 94 47695 003 137
e-mail: muzeum@chelmno-muzeum.eu

Zwiedzanie

Chełmno

wtorek – niedziela 9.00–15.00 
poniedziałek – nieczynne

Ostatnie wejście do Muzeum na pół godziny przed zamknięciem.

Las Rzuchowski

Teren otwarty dla zwiedzających 

Edit Template

© copyright Muzeum Martyrologicznego w Żabikowie