Szanowni Państwo,

W związku z decyzją Premiera RP, dotyczącą możliwości ponownego otwarcia instytucji kultury od 4 maja 2020 r., informujemy, że obecnie Muzeum byłego niemieckiego Obozu Zagłady Kulmhof w Chełmnie nad Nerem Oddział Muzeum Martyrologicznego w Żabikowie pozostaje nadal zamknięte dla zwiedzających.

Zakres udostępniania wystaw publiczności zgodnie z wytycznymi Ministerstwa Kultury
i Dziedzictwa Narodowego oraz Ministerstwa Zdrowia będzie uzależniony od opinii Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Kole.

By zadbać o zdrowie i bezpieczeństwo naszych Gości i pracowników, przygotowujemy zasady, dotyczące zwiedzania wystaw stałych, o których będziemy informować na bieżąco.

Jednocześnie pragniemy poinformować, że Muzeum rozpoczyna procedury umożliwiające otwarcie terenu miejsca pamięci obozu zagłady.

Wytyczne Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego:

Muzeum byłego niemieckiego Obozu Zagłady Kulmhof w Chełmnie nad Nerem

Ostatnie wejście do Muzeum na pół godziny przed zamknięciem.