W dniu 8 czerwca z wizytą studyjną w Muzeum przebywali uczniowie Szkoły Podstawowej i Gimnazjum Tikkun Olam we Wrocławiu.

Wizyta była częścią seminarium objazdowego „Szlakiem łódzkich Żydów” i obejmowała prócz zwiedzania muzeum i miejsca pamięci w lesie rzuchowskim także pokaz filmów dokumentalnych, oraz zajęcia pt. „Niewiarygodne obrazy cierpienia. Dramat ofiar Kulmhof w świetle świadectw archiwalnych”. Dzień wcześniej młodzież brała udział w zajęciach w Centrum Dialogu im. Marka Edelmana w Łodzi i poznała miejsca związane z historią Żydów łódzkich, w tym teren byłego getta. Szkoła jest prowadzona przez Fundację Edukacji i Kultury Tikkun Olam (z hebr. „naprawianie świata”) z Wrocławia.

Muzeum byłego niemieckiego Obozu Zagłady Kulmhof w Chełmnie nad Nerem

Ostatnie wejście do Muzeum na pół godziny przed zamknięciem.