2 października 2017 r. grupa uczniów z klas gimnazjalnych ze Szkoły Podstawowej im. Orła Białego w Powierciu wzięła udział w corocznej akcji „Sprzątanie świata – Polska” zorganizowanej na terenie Muzeum byłego niemieckiego Obozu Zagłady Kulmhof w Chełmnie nad Nerem. Uczniowie pracowali pod opieką nauczyciela Szkoły – Bogumiła Walczaka, porządkując teren lasu rzuchowskiego.

Celem akcji „Sprzątanie świata”, odbywająca się corocznie od 1994 r. w Polsce, jest zwiększenie świadomości ekologicznej społeczeństwa. Krajowym patronem i koordynatorem akcji w Polsce jest Fundacja Nasza Ziemia. W akcji uczestniczy młodzież szkolna, harcerze, członkowie organizacji ekologicznych oraz ochotnicy. Ta międzynarodowa kampania wywodzi się z Australii, gdzie po raz pierwszy odbyła się w 1989 r.

„Sprzątanie świata – Polska” to wspólna lekcja poszanowania środowiska.

Akcja Sprzatania swiata 2017 2